bateria prysznicowa

Jak wybrać baterię prysznicową? – przeczytaj przed zakupem

Chcąc stworzyć najodpowiedniejszą kompozycję do swojej łazienki, oprócz wyboru kabiny prysznicowej musisz także dobrać baterię prysznicową. Pierwsza decyzja, którą należy podjąć, dotyczy systemu jako całości: będziesz musiał wybrać, czy wolisz systemy wbudowane, czy nie. Od tej decyzji zależeć będzie cały skład baterii prysznicowych.

Jak dokonać wyboru baterii prysznicowej? – poradnik

Odwieczny dylemat. Baterie prysznicowe podtynkowe są piękniejsze, mają minimalną estetykę, dyskretne obciążenie wizualne. Są jednak bardziej skomplikowane i wiążące, ponieważ każda marka ma swoją zabudowaną karoserię, jeśli pewnego dnia będziesz chciał zmienić zewnętrzną płytkę, ograniczasz się do wybrania artykułu tej samej marki (chyba, że ​​wszystko zepsujesz i przerobisz od zera).

Prysznic zewnętrzny natomiast jest łatwiejszy w obsłudze i praktyczniejszy a to spory plus. Wystarczą standardowe rozwiązania na ciepłą i zimną wodę, dzięki czemu zawsze będziesz miał 2 otwory i można zamontować dowolny produkt.

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując baterie prysznicowe? – podpowiadamy

Wybór baterii prysznicowych, czy to przeznaczonych do prysznica wewnętrznego, czy zewnętrznego, jest bardziej delikatny niż mogłoby się wydawać. Odpowiednio dopasowana bateria prysznicowa pozwoli nam precyzyjnie kontrolować np. temperaturę wody i ciśnienie zasilania, a tym samym w pełni cieszyć się naszym prysznicem. Z drugiej strony, jeśli chodzi o głowice prysznicowe, istnieją normy środowiskowe, które określają maksymalny przepływ na minutę dostarczanej wody, a także ciśnienie dostarczania.

Wśród elementów należących do kategorii baterii prysznicowych znajdziemy słuchawki prysznicowe, które z kolei składają się z zaworu, wkładu, filtra i przerywacza strumienia, rur zasilających, węży w przypadku pryszniców.

Prysznice mogą mieć bardzo różne konfiguracje. Aby zapewnić maksymalny komfort, na przykład, oprócz klasycznej centralnej głowicy prysznicowej sufitowej, istnieje możliwość zamontowania głowic prysznicowych bocznych lub prysznica ręcznego.

  Oryginalne sukienki weselne

Baterie prysznicowe mogą mieć inne szczególne cechy i akcesoria, takie jak zawory odcinające i zwrotne, tryby pracy o niskim zużyciu wody i energii, wyjątkowo długie i obrotowe wylewki, a także baterie prysznicowe specjalnie zaprojektowane dla użytkowników o ograniczonej sprawności ruchowej.

Previous post Badania na prawo jazdy Poznań – wszystko co musisz o nich wiedzieć
Stół do jadalni Next post Stół do jadalni z marmurowym blatem do jadalni