Jak wykonać profesjonalny makijaż – poradnik dla początkujących

Jakie są podstawy profesjonalnego makijażu?

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to jest, że niektóre kobiety mają tak ładny makijaż? Mogłabyś sądzić, że to ze względu na wrodzone piękno, ale w rzeczywistości właściwy makijaż to kwestia umiejętności. Profesjonalne makijażystki korzystają z kilku technik, które sprawiają, że ich klienci wyglądają pięknie i zjawiskowo. Oto kilka podstawowych zasad, jakie musisz znać, aby wykonać profesjonalny makijaż:

Zapewnij odpowiednie przygotowanie skóry

Zanim przystąpisz do makijażu, ważne jest, abyś zapewniła swojej skórze odpowiednie przygotowanie. W tym celu powinnaś umyć twarz i oczy, a następnie nałożyć krem nawilżający. Jeśli masz problematyczną skórę, zastosuj odpowiedni preparat przed nałożeniem podkładu, który pozwoli zatuszować wszystkie niedoskonałości.

Dobierz odpowiedni odcień podkładu

Podkład to podstawa każdego makijażu. Ważne jest, abyś dobrała odcień odpowiedni do Twojej karnacji. Niektóre kobiety popełniają błąd aplikując zbyt ciemny lub zbyt jasny odcień, co powoduje, że cały makijaż wygląda sztucznie. Dlatego zawsze najlepiej jest przetestować kilka odcieni na skórze, najlepiej na policzku i wybrać ten, który ładnie się stapia z kolorem skóry.

Zdobądź potrzebne narzędzia

Aby wykonać profesjonalny makijaż, musisz mieć odpowiednie narzędzia. Do podkładu potrzebna jest gąbka lub pędzel, który pozwoli na równomierne rozprowadzenie produktu po twarzy. Do nałożenia cieni i bronzera na powieki przyda się paleta pędzli rajstopowych. Narzędzia muszą być czyste, aby nie wprowadzać bakterii do kosmetyków.

  Jak zrobić dobry makijaż krok po kroku

Czy istnieje coś takiego, jak za dużo makijażu?

Nie ma czegoś takiego jak za dużo makijażu. Wszystko zależy od tego, jak dobrze potrafisz go zastosować. Oczywiście, jeśli nałożysz zbyt dużo kosmetyków, to efekt końcowy może nie być zadowalający. Jeśli jednak zastosujesz odpowiednią ilość, nie tylko poprawisz swój wygląd, ale także podkreślisz swoje piękno. Najważniejsza jest umiejętność dozowania ilości kosmetyków i odpowiednie ich aplikowanie.

Jakie kroki musisz podjąć, aby wykonać profesjonalny makijaż?

1. Nałóż podkład

Podkład pozwoli zatuszować wszelkie niedoskonałości skóry, od krostek po zaczerwienienia. Ważne jest, aby dobrze dobrać odcień podkładu i równomiernie rozprowadzić go po całej twarzy. Skóra powinna wyglądać naturalnie, a nie pomalowana.

2. Nałóż róż

Róż nada Twojej twarzy ładny i naturalny rumianek. Staraj się aplikować go na kości policzkowe, zaczynając od ucha i kończąc na szczycie kości policzkowej. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Róż powinien lekko podkreślać policzki, a nie przysłaniać Twoje naturalne piękno.

3. Nałóż cienie

Cienie to jeden z najważniejszych elementów makijażu. Aby uzyskać profesjonalny efekt, musisz wybrać odpowiednią paletę kolorów i dobrze ją nałożyć. Kolory powinny tworzyć płynne przejścia, a nie być nałożone w nierównych ilościach. Pamiętaj także o tym, aby zawsze zaczynać od jasnych kolorów i stopniowo przechodzić do ciemniejszych.

4. Nałóż tusz do rzęs

Tusz do rzęs pozwoli na podkreślenie Twojego spojrzenia i ożywienie całości makijażu. Wybierz odpowiedni tusz dla swoich potrzeb i przystąp do malowania rzęs. Pamiętaj, żeby nie przesadzić, aby rzęsy nie stworzyły efektu pajęczyny.

5. Uwaga na usta

Jeśli chcesz podkreślić swoje usta, możesz zastosować pomadkę lub błyszczyk. Wybierz kolor, który odpowiada Twojej karnacji i makijażowi całości. Ważne jest, aby pomadka była trwała i nie rozmazywała się w trakcie dnia.

  Jak zrobić delikatny makijaż do szkoły

Podsumowanie

Jak widzisz, wykonanie profesjonalnego makijażu to kwestia odpowiedniego przygotowania, dobrego doboru kosmetyków i technik. Nie zniechęcaj się, jeśli na początku nie wychodzi idealnie. Ćwiczenie czyni mistrza, a z czasem nabierzesz wprawy w wykonywaniu makijażu. Pamietaj, że makijaż powinien podkreślać Twoje naturalne piękno, a nie przesłaniać go.

Previous post Jak wykonać profesjonalny makijaż ślubny – poradnik od kosmetyczki
Next post Jak Wykonać Prosty Makijaż: Poradnik dla Początkujących